• Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego Młodzików – Zabierzów

W dniach 16,17 grudnia w Zabierzowie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w pływaniu młodzików. W zawodach wzięła udział drużyna Sokoła Mościce Tarnów. W pierwszym dniu zawodów  w kategorii 11-latków  Tymoteusz Jarząb w swoich czterech startach indywidualnych zdobył 4 złote medale  – na 200m stylem dowolnym z czasem 2:20,75 , 100m stylem grzbietowym z czasem 1:16,84 , 200m stylem grzbietowym z czasem 2:39,70 i 400m stylem dowolnym z czasem 4:50,10 pobijając na tym dystansie 40 letni rekord Okręgu Małopolskiego 11-latków. W tej samej kategorii wiekowej  Mikołaj Jurkiewicz zdobył srebrne medale na 200m stylem dowolnym z czasem 2:33,35 i 400m stylem dowolnym z czasem 5:10,92 a  Filip Korman  zdobył brązowe medale na 100m stylem zmiennym z czasem 1:20,68   i 400m stylem dowolnym z czasem 5:12,53. W kategorii 12-latków, Igor Szczerba zdobył srebrne medale na 200m stylem dowolnym z czasem 2:11,08 , 200m stylem grzbietowym z czasem 2;26,26, 400m stylem dowolnym z czasem 4:37,57 oraz medal brązowy na 100m stylem grzbietowym z czasem 1:08,75. Sztafeta chłopców 11 letnich w składzie Tymoteusz Jarząb, Filip Korman, Natanael Stawarz i Mikołaj Jurkiewicz zdobyła dwa złote medale na dystansie 4x50m stylem dowolnym z czasem 2:11,02 i na dystansie 4x50m stylem zmiennym z czasem 2:28,89.

W drugim dniu zawodów w kategorii 11-latków  Tymoteusz Jarząb zdobył złote medale na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 35,18 i 100m stylem dowolnym z czasem 1,05,42. Filip Korman  zdobył  srebrny medal na dystansie 100m stylem motylkowym z czasem1:20,15 i brązowy na 100m stylem dowolnym z czasem 1:11,08  a Mikołaj Jurkiewicz  srebrny na dystansie 200m stylem zmiennym z czasem 2: 55,12. W kategorii 12-latków  Igor Szczerba  dorzucił dwa srebrne medale na dystansach 50 m stylem grzbietowym z czasem 32,12 i 800m stylem dowolnym z czasem 9:33,12. Sztafeta natomiast w składzie jak w dniu wczorajszym zdobyła medal złoty na dystansie 4x100m stylem dowolnym w czasie 4:47,01, a druga sztafeta w składzie Kacper Skibka, Bartosz Bogacz, Tomasz Maniawski i Igor Sobiechowski zajęła czwarte miejsce z czasem 5:46,18.

Podsumowując, rewelacyjnie zakończyły się Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Zabierzowie dla pływaków UKS  Sokoła Mościce  na co dzień uczniów Szkoły Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie . W klasyfikacji generalnej 11-latków zwyciężył Tymoteusz Jarząb przed Mikołajem Jurkiewiczem a piąte miejsce zajął Filip Korman. Wśród 12-latków drugie miejsce zajął Igor Szczerba. Na podium znalazł się również UKS Sokół Mościce Tarnów z brązowym medalem za klasyfikację sztafet 11-latków. W klasyfikacji Multimedalistów: Tymoteusz Jarząb – zdobył  sześć złotych medali indywidualnie i trzy złote w sztafecie, Igor Szczerba –  pięć srebrnych medali i jeden brązowy, Mikołaj Jurkiewicz trzy srebrne i trzy złote w sztafetach, Filip Korman jeden srebrny, trzy brązowe i trzy złote w sztafecie i Natanael Stawarz trzy złote w sztafecie. Wszyscy medaliści są podopiecznymi trenerki Anny Jasiak. Oprócz medalistów w Mistrzostwach udział wzięli również zawodnicy i zawodniczki trenerów Szymona Szwieca i Ryszarda Mroza:  Natalia Biedrzycka,  Przemysław Kozioł,  Tomasz  Maniawski , Kacper  Skibka ,  Hanna Olszak,  Justyna  Patrzałek ,  Igor Sobiechowski ,  Anna Święs ,  Zuzanna  Augustyńska,  Anna Hajdo ,  Bartosz  Bogacz,  Aleksandra Kołton ,  Miłosz Mika ,  Oliwia Rogala ,  Maja Woźny ,  Dominika Zabawa ,  Klaudia  Zabawa i  Oliwia Łabuda  którzy na Mistrzostwach  poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Gratulacje dla trenerów i wszystkich zawodników za wspaniałe występy i osiągnięte wyniki. Całą sekcję UKS Sokół Mościce Tarnów wspiera główny partner Grupa Azoty SA.