• Na tarnowskiej pływalni odbył się memoriał Andrzeja Kiełbusiewicza. Impreza była skierowana do najmłodszych, w ramach Małopolskiej Ligi Dzieci.

    Pierwsze miejsce wypływali sobie podopieczni trener Anny Jasiak: Tymoteusz Jarząb na 200m dowolnym i 100m grzbietowym oraz Filip Korman na 100m zmiennym. On również był trzeci w wyścigu na 50m motylkowym. Drugą lokatę zajął Mikołaj Jurkiewicz na 200m dowolnym. Tuż za podium na 100m grzbietowym uplasował się Natanael Stawarz. V i VI miejsce zajęła Natalka Biedrzycka na 50m motylkowym i 200m dowolnym w tej samej konkurencji VII miejsce zajęli Justynka Patrzałek i Natan Stawarz.

    Również w sztafecie 4x50m w stylu dowolnym 11-latków zawodnicy Sokoła Tarnów zajęli III miejsce a wśród 10-latków VI miejsce. Nowymi rekordami życiowymi mogą się pochwalić trenowani przez Szymona Szwieca: Tomek Maniawski, Kacper Skibka, Ania Święs, Igor Sobiechowski, Filip Wadas, Miłosz Mika, Igor Szczerba, Hania Olszak oraz Przemek Kozioł.

    Warto zaznaczyć, że zawody były oficjalnym debiutem najmłodszych zawodników z klasy czwartej trenowanych przez trenera Ryszarda Mroza: Aleksandry Kołton, Oliwi Rogali, Oliwi Łabudy, Anny Hajdo, Małgorzaty Florki, Mai Woźny, Zuzanny Augustyńskiej, Dominiki Zabawy, Oskara Brzezińskiego, Bartłomieja Bogacza i Huberta Jasiaka.

    Sponsorami Pływaków z Tarnowa  jest Grupa Azoty, firma Yabimo i Szkoła Podstawowa Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie  . Warto też dodać że zawody mogły się odbyć dzięki projektowi współfinansowanego z budżetu miasta Tarnowa oraz przychylności dyrektora TOSiR pana Edwarda Rusnarczyka i kierownika basenu pana Tomasza Dobrzańskiego.Dziękujemy bardzo naszym sponsorom Partnerowi Głównemu Grupie Azoty SA, firmie Yabimo, dyrektorowi Sp 20, dyrekcji i kierownikowi TOSiR oraz rodzicom za ich wielką pomoc i serce.

Comments are closed.