• Zakończenie sezonu – Dwudniaki

    W dniu 20 czerwca 2018 roku odbyła się na Dwudniakach impreza sportowo –  integracyjna na zakończenie sezonu pływackiego klubu UKS Sokół Mościce Tarnów, zorganizowana przez Rodziców zawodników. Celem spotkania była nie tylko promocja klubu, ale głównie integracja zawodników wszystkich kategorii wiekowych i pokazanie że w naszej sekcji nauka, sport i zabawa idą w parze, a nasi zawodnicy osiągają znaczące sukcesy nie tylko w sporcie i w nauce, ale potrafią się również doskonale bawić wraz ze swoimi trenerami i rodzicami. UKS Sokół Mościce Tarnów zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w  pływaniu. Większość z nich jest uczniami Szkoły Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie – Mościcach. W zakończonym sezonie zawodnicy Sokoła odnieśli wiele znaczących sukcesów w zawodach organizowanych przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki. Warto w tym miejscu wymienić zdobycie ośmiu złotych, dziesięciu srebrnych, i sześciu brązowych  medali na mistrzostwach Okręgu Małopolskiego Młodzików i Juniorów. Wygranie i zdobycie medalowych miejsc w zawodach z cyklu „Sobota Pływacka” oraz  wygranie klasyfikacji generalnej tych zawodów przez pływaka naszego klubu, oraz zdobywanie medali na pozostałych zawodach organizowanych przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki. Nie sposób tu wymieniać  nazwisk najlepszych zawodników. Wszyscy zawodnicy osiągali w tym sezonie z zawodów na zawody coraz lepsze wyniki, poprawiając swoje rekordy życiowe na poszczególnych dystansach w różnych stylach pływackich. Ogromna w tym zasługa trenerów: Anny Jasiak, Ryszarda Mroza i Szymona Szwieca, którzy w tym sezonie odpowiadali za przygotowanie zawodników do sezonu. W trakcie imprezy na Dwudniakach odbywały się zabawy, pływanie na otwartym akwenie wodnym, gra w siatkówkę i piłkę nożną, a główną atrakcją było pływanie na wakeboard. Po zmaganiach  sportowych w czasie trwania imprezy wszystkim doskonale smakowały ciasta upieczone przez rodziców, napoje oraz kiełbaski z grilla. Warto również dodać że impreza ta była również okazją do pożegnania zasłużonego nie tylko dla sekcji i klubu ale również dla Tarnowa i Małopolski wieloletniego trenera, wychowawcę wielu zawodników i mistrzów pływania – Ryszarda Mroza który z dniem 31 sierpnia kończy pracę w UKS Sokół Mościce Tarnów. Na zakończenie sezonu trenerzy i pani prezes otrzymali pamiątkowe koszulki z logo klubu i ich karykaturami. Miniony sezon możemy uznać za bardzo udany i mieć nadzieję że ten nowy 2018/2019 będzie dla „Sokoła” jeszcze bardziej owocny w wydarzenia i sukcesy… te sportowe i nie tylko…:-)

Comments are closed.