• Zawody pływackie Oświęcim 12, 13 maj 2018

  Bardzo dobrze zaprezentowali się trenowani przez Annę Jasiak pływacy UKS Sokół-Mościce Tarnów, na co dzień uczniowie SP Nr20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie, występujący podczas ostatniego weekendu w zawodach organizowanych przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki.

  W rozegranych w sobotę w Oświęcimiu zawodach piątej rundy Grand Prix Małopolski, najlepiej spośród czwórki tarnowskich zawodników zaprezentował się Dawid Jurkiewicz, rywalizujący w gronie pływaków w wieku 15-16 lat. Z rezultatem 1:00.85 s zajął on pierwsze miejsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, zapewniając sobie także czwartą pozycję w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym – 1:04.75 min. Swoje najlepsze rezultaty poprawiła w Oświęcimiu także pozostała trójka reprezentantów UKS Sokół – Mościce. Paulina Kostecka, Michał Patrzałek i Filip Litwora, mimo poprawienia swoich  najlepszych dotychczasowych wyników nie zdołali uzyskać miejsc medalowych.

  Reprezentanci UKS Sokół-Mościce bardzo dobrze spisali się również w rozgrywanych w niedzielę  na tym samym basenie w Oświęcimiu zawodach szóstej (ostatniej) rundy „Pływackiej Soboty”. Dwa pierwsze miejsca wywalczył w nich Tymoteusz Jarząb. Dwunastoletni tarnowianin okazał się najszybszy na dystansach 100 metrów stylem dowolnym – 1:05.40 min, 400 metrów stylem dowolnym – 4:57.76 min  oraz trzecie miejsce na 100m stylem klasycznym – 1:33.77.

  Jego klubowy kolega, Mikołaj Jurkiewicz zajął w tej ostatniej konkurencji pierwsze miejsce, z czasem 1:30.05 min, a na 400m stylem dowolnym był drugi z czasem 5:02.95. W tej samej kategorii wiekowej na podium stanął jeszcze Filip Korman, zajmując drugą  pozycje w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym – 34.52 s. W łącznej punktacji niedzielnych zawodów, puchar i pierwsze miejsce wśród dwunastolatków zajął Tymoteusz Jarząb 772 pkt, drugi był Mikołaj Jurkiewicz 679 pkt, a piąty Filip Korman 604 pkt.

  W rywalizacji trzynastolatków Igor Szczerba zdobył trzy medalowe miejsca – drugie w wyścigach na 200 metrów stylem zmiennym – 2:32.33, 100m stylem klasycznym – 1,22.90 min oraz trzecie w zmaganiach na 100 metrów stylem dowolnym – 1:01.41 min. W łącznej klasyfikacji trzynastolatków tarnowianin zajął drugą lokatę zdobywając 864 pkt.

  Pierwsze miejsce wśród dwunastolatków wywalczyła również sztafeta 4x50m stylem dowolnym UKS Sokół – Mościce I – 2:14.29  w składzie: Tymoteusz Jarząb, Filip Korman, Mikołaj Jurkiewicz i Bartosz Bogacz przed  drugą sztafetą z UKS Sokół – Mościce II – 2:31.42 w składzie: Kacper Skibka, Igor Sobiechowski, Tomasz Maniawski i Miłosz Mika.

  Pozostali zawodnicy którzy reprezentowali na zawodach w Oświęcimiu UKS Mościce – Tarnów :Natalia Biedrzycka, Bartosz Bogacz, Przemysław Kozioł, Aleksandra Kołton, Tomasz Maniawski, Miłosz Mika, Kacper Skibka, Igor Sobiechowski i Klaudia Zabawa –  podopieczni trenerów Ryszarda Mroza i Szymona Szwieca, również uzyskali bardzo dobre wyniki, poprawiając niejednokrotnie swoje najlepsze rezultaty. Nadmienić również warto że zawody w Oświęcimiu odbywały się na długim 50m basenie co jest dodatkowym utrudnieniem i wielu zawodników pływało na takim basenie po raz pierwszy.

   

Comments are closed.