Termin: 9-20 lipca 2018 (12 dni)
Miejsce: Willa Austryjok Tatrzańska 99A, 34-520 Poronin.
Uczestnicy: Dzieci w wieku 7-15 lat Koszt: 1.200 zł
Prosimy o odbiór Kart Kwalifikacyjnych w sekretariacie ZSS w Tarnowie od dnia 1 marca br.
Zaliczkę w kwocie 200 zł prosimy o wpłacić do końca lutego br. na konto organizatora:
UKS „Sokół-Mościce”
Bank BGŻ 80 2030 0045 1110 0000 0280 1480
z dopiskiem PORONIN 2018
W tym roku zapraszamy do Ośrodka Wypoczynkowego położonego w Poroninie w cichym i zacisznym miejscu, skąd rozpościera się piękny, malowniczy widok na tatrzańskie szczyty. Oferujemy komfortowe pokoje z łazienkami, wygodnymi łóżkami, balkonami.
Willa Austryjok dysponuje 15 pokojami oraz 3 pokojowym apartamentem w budynku głównym oraz drewnianym domkiem góralskim. Wszystkie pokoje posiadają łazienki, TV, komfortowe łóżka z materacami.
Do dyspozycji znajduje się świetlica wyposażona w sprzęt audiowizualny, piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, sala dyskotekowa, ogrodzony teren zielony.
W ogrodzie znajduje się dwupoziomowy Szałas Regionalny w góralskim stylu. Regionalny charakter miejsca podkreślają drewniane ławy i stoły oraz folkowe elementy wystroju, czyli obrusy i zasłony w charakterystyczne, kwiatowe wzory przywodzące na myśl góralskie chusty. Szałas jest idealnym rozwiązaniem na spotkania i zajęcia podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.
W obiekcie oferowana jest również smaczna, domowa kuchnia. Uzdrowiskowy mikroklimat, relaksująca bliskość lasów i gór, pozwolą uczestnikom naszego obozu oderwać się od codziennych spraw i spędzić czas zdrowo i przyjemnie.
Zapewniamy
Wycieczki krajoznawcze:
Całodzienna wycieczka z przewodnikiem ZAZADNIA – RUSINOWA POLANA
Początek szlaku znajduje się w Dolinie Filipka na polanie Zazadnia. Po wejściu do TPN idziemy bardzo łagodnie szeroką ścieżką, w pewnym oddaleniu od Potoku Filipczańskiego. Szlak zaczyna piąć się zdecydowanie wyżej i w końcu wyprowadza nas na polankę, na której stoi kaplica Matki Boskiej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. Kaplicę w stylu zakopiańskim zbudowano w 1936 roku przy źródłach, którym górale przypisują cudowne właściwości. Jest to jedno z liczniej odwiedzanych miejsc kultu maryjnego na Podhalu.
Przy kaplicy znajduje się również symboliczny cmentarz, upamiętniający ofiary gór. W takim miejscu człowieka potrafią nawiedzić refleksje…
Z tego miejsca strome schody w ciągu 10-15 minut wyprowadzają nas na Rusinową Polanę, która jest fantastycznie położona u podnóża Tatr Wysokich. Świetnie widać stąd Gerlach, Wysoką czy Rysy. Na Rusinowej Polanie odbywa się kultowy wypas owiec, które „zbyrkują” dzięki zawieszonym na szyjach dzwonkom. Jest również malownicza bacówka, w której odbywa się wyrób oscypków.
Całodzienna wycieczka z przewodnikiem na Halę Kondratową – jedno z najbardziej uroczych miejsc w Tatrach
Obecnie na Hali Kondratowej stoi najmniejsze z tatrzańskich schronisk. Ciekawym jego elementem jest głaz o masie 30 ton, który jest pamiątką po zejściu lawiny z grani Długiego Giewontu w 1953 roku. Wtedy wbił się on w ścianę jadalni schroniska.
Przy szlaku niebieskim i brukowanej granitowymi kamieniami drodze z Kuźnic do schroniska na Kalatówkach i na Halę Kondratową usytuowana jest Pustelnia Św. Brata Alberta. Na terenie ogrodu klasztornego znajduje się Kaplica Św. Krzyża, do której przylega klasztor sióstr Albertynek. Nad ołtarzem w kaplicy umieszczony jest zabytkowy krucyfiks – dzieło nieznanego artysty.
Wyjazd na Baseny Termy Szaflary
Do dyspozycji cztery baseny z wysokozmineralizowaną wodą termalną. Warto podkreślić, że woda, która wypełnia niecki basenowe ma najlepszą mineralizację wśród wód wykorzystywanych w celach rekreacyjnych na Podhalu. Temperatura wody utrzymywana jest w zakresie 30-38st.C i pochodzi z odwiertu IG1 eksploatowanego przez PEC Geotermię Podhalańską s. a. Łączna powierzchnia lustra wody wynosi 970m2. W skład wchodzą cztery baseny: dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne, trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna oraz brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią dla dzieci. Ponadto baseny wyposażone są w wiele urządzeń do hydromasażu takich jak bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery, urządzenia do masażu karku i części barkowej szerokimi i wąskimi strumieniami wody.
Dla amatorów szalonej jazdy i spragnionych wrażeń polecamy również zjeżdżalnię o długości 55 m.
Wyjazd do Zakopanego
– Zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Można tu zobaczyć największą makietę Tatr i wysłuchać wyświetlanej na niej prezentacji łączącej obraz i dźwięk. Jest sala kinowa i stała wystawa fauny i flory tatrzańskiej
– Spacer pod Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza – duża skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K125 i rozmiarze HS140, zlokalizowana na północnym stoku góry Krokiew w Zakopanem. Od 1989 nosi imię Stanisława Marusarza.
– Spacer po Zakopanem, zakup regionalnych pamiątek
Ponadto: Spotkanie z bajarzem i przewodnikiem tatrzańskim, warsztaty plastyczne (malowanie na szkle), gry terenowe z językiem angielskim,
Wykaz rzeczy niezbędnych do wyjazdu na obóz w Poroninie.
Wyjazd 9 lipca (poniedziałek) o godzinie 8:00 z parkingu koło kościoła w Mościcach, powrót 20 lipca między godziną 15 a 16.
KADRA OBOZU:
Lucyna-Szepielak-Wiatr – kierownik obozu (tel. 692-495-794, lucyna.szepielak@gmail.com)
Iwona Wojnarowicz – wychowawca
Małgorzata Biel – wychowawca
Magdalena Szepielak – wychowawca
Małgorzata Sandecka-Staniec – instruktor sportu