• Obóz sportowo-rekreacyjny „Poronin 2021”

    Termin: 5 – 16 lipca 2021 (12 dni)
    Miejsce: Willa Austryjok Tatrzańska 99A, 34-520 Poronin.
    Uczestnicy: Dzieci w wieku 7-15 lat  
    Koszt:  1450 zł


    Ośrodek spełnia warunki zakwaterowania i wyżywienia.
    Realizacja programu będzie dostosowana do wytycznych dla organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży, jeżeli takie ukażą się przed wyjazdem.

    Przedstawiamy wstępne propozycje programowe, które będą w razie konieczności modyfikowane.


    Zaliczkę w kwocie 300 zł prosimy wpłacić do końca 10 maja br. na konto organizatora:
    UKS „Sokół-Mościce”
    Bank BGŻ 80 2030 0045 1110 0000 0280 1480 
    z dopiskiem imie i nazwisko uczestnika – PORONIN 2021

    W tym roku zapraszamy ponownie do wspaniałego Ośrodka Wypoczynkowego położonego w Poroninie w cichym i zacisznym miejscu, skąd rozpościera się piękny, malowniczy widok na tatrzańskie szczyty. Oferujemy komfortowe pokoje z łazienkami, wygodnymi łóżkami, balkonami, a przede wszystkim cudownymi gospodarzami, którzy co roku stają na głowie, żeby nasz pobyt pozostał niezapomniany, dlatego tak chętnie tam wracamy i czujemy się jak u siebie w domu.

    Willa Austryjok dysponuje 15 pokojami, 3 pokojowym apartamentem w budynku głównym oraz drewnianym domkiem góralskim. Wszystkie pokoje posiadają łazienki, TV, komfortowe łóżka z materacami. 
    Do dyspozycji znajduje się świetlica wyposażona w sprzęt audiowizualny, piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, sala dyskotekowa, ogrodzony teren zielony z dala od ruchu drogowego.
    W ogrodzie znajduje się  dwupoziomowy Szałas Regionalny w góralskim stylu. Regionalny charakter miejsca podkreślają drewniane ławy i stoły oraz folkowe elementy wystroju, czyli obrusy i zasłony w charakterystyczne, kwiatowe wzory przywodzące na myśl góralskie chusty. Szałas jest idealnym rozwiązaniem na spotkania i zajęcia podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. 
    W obiekcie oferowana jest również wyjątkowo smaczna, sprawdzona domowa kuchnia. Uzdrowiskowy mikroklimat, relaksująca bliskość lasów i gór, pozwolą uczestnikom naszego obozu oderwać się od codziennych spraw i spędzić czas zdrowo i przyjemnie. W ośrodku jesteśmy jedyną grupą, co w dzisiejszych Covidowych czasach jest dodatkowym atutem.


     Zapewniamy

    • własny autokar, który pozostaje do dyspozycji w trakcie trwania obozu,
    • zakwaterowanie,
    • pyszne wyżywienie
    • kierownika i doświadczonych wychowawców,
    • własną pielęgniarkę,
    • korzystanie z boisk sportowych,
    • gry i zabawy sportowe, tańce integracyjne
    • Igrzyska kolonijne
    • ogniska, dyskoteki, karaoke, mini kino 
    • przewodnika Górskiego Tatrzańskiego, który jest jednocześnie Pilotem Wycieczek Międzynarodowych i Ratownikiem TOPR

    Wycieczki krajoznawcze: 

    Słowacja jeśli otworzą granice.

    Wycieczka na Hrebienok, do Rainerowej Chaty i Wodospadów Zimnej Wody

    Bardzo atrakcyjna wycieczka na Hrebienok, do Rainerowej Chaty i Wodospadów Zimnej Wody, połączona z przejażdżką kolejką terenowo – linową. Wodospady Zimnej Wody to grupa kilku kaskad, które już ponad 100 lat temu były popularnym celem turystycznym. Po drodze do zwiedzania na Staroleśnej Polanie Rainerową Chatę z 1863 r. Obecnie jest to najstarszy zachowany schron w Tatrach.

    Na Hrebienok, zwany słowacką Gubałówką, można wyjechać kolejką terenowo – linową ze Starego Smokowca, ale przy pięknej pogodzie warto zrobić sobie dłuższy spacer, po drodze podziwiając Gerlach, Sławkowski Szczyt i Łomnicę.

    Cała trasa ma charakter spacerowy, jest bardzo urozmaicona, polecana szczególnie rodzinom z dziećmi. W zależności od kondycji uczestników trasę wycieczki można skrócić i wrócić na Hrebienok – zielonym szlakiem za Wielkim Wodospadem, lub przejść Doliną Zimnej Wody do Tatrzańskiej Leśnej po drodze podziwiając piękną panoramę otoczenia doliny – Sławkowski Szczyt, Pośrednią Grań i Łomnicę, wtedy mamy dodatkową atrakcję – przejazd “elektriczką” do miejsca startu.


    Całodzienna wycieczka do Jaskinii Bielańskiej.

    Belianska jaskyňa jest jedną z najczęściej odwiedzanych jaskiń na Słowacji. Oprócz dziwacznych form skalnych jest znana dzięki bogactwu występowania kalcytowej sintrowej ornamentyki. Pomimo faktu, że zainteresowanie atrakcjami przyrodniczymi jaskini trwa od ponad 125 lat, okoliczności jej powstawania nie są do dziś w pełni wyjaśnione.
    Podczas zwiedzania warto zwrócić uwagę na naciekowe wodospady oraz pagodowe stalagmity, jeziorka i inne interesujące formy jaskiniowych ozdób. Jednym z przystanków podczas trasy zwiedzania jest Śpiewalnia – Hudobná sieň, którą tak nazwano dzięki dźwiękom, jakie wydają kropelki spadającej wody na powierzchnię jeziorka. W tej sali, z powodu wyśmienitych warunków akustycznych, są organizowane koncerty muzyki poważnej.


    Polska

    Wyjazd na Baseny Termalne w Chochołowie

    Największy kompleks basenów termalnych w Polsce Powierzchnia lustra wody prawie 3 tysiące m² 3 baseny zewnętrzne, 18 basenów wewnętrznych z wodami termalnymi i różnorodnymi atrakcjami Baseny dla dzieci z 3 zjeżdżalniami SPA&Wellness. 

    Chochołowskie Termy to miejsce, gdzie każdy, bez względu na wiek i upodobania, znajdzie atrakcje dla siebie. Do dyspozycji gości jest ponad 30 basenów i beczek z wodą o różnej specyfice, strefa lecznicza z surową wodą siarkową i solankową jodowaną, stanowiska z hydromasażem, rwąca rzeka, siatka do wspinaczki, gejzery wodne. Woda w naszych basenach ma temperaturę 32-36°C.


    Szlak górników przez Dolinę Lejową

    Szlak górników przez Dolinę Lejową – dolina reglowa w polskich Tatrach Zachodnich, położona pomiędzy Doliną Kościeliską a Doliną Chochołowską. Jest środkową odnogą doliny Czarnego Dunajca. 

    Wejście do Doliny Lejowej usytuowane jest na Drodze pod Reglami między Doliną Kościeliską a Doliną Chochołowską, dokładniej nieopodal Polany Białego Potoku. Za wylotem trzeba przejść  obok pionowej skalnej ściany ("bramki"). Niebawem zaczyna się las i prosta, dogodna i szeroka ścieżka po niemal płaskim terenie. Obok płynie Lejowy Potok.

    Trasa przechodzi przez stosunkowo rozległą Polanę Huty Lejowe, gdzie często pasą się owce. Dalej trasa prowadzi znowu przez las i dochodzi do Niżnej Kominiarskiej Polany, skąd wspaniale prezentuje się masyw Kominiarskiego Wierchu. Jednocześnie szlak dochodzi do Ścieżki nad Reglami.


    Pieniny – wyjście na Trzy Korony spod Zamku Czorsztyn

    Wyjście na Trzy Korony spod Zamku Czorsztyn – jest to łatwa ścieżka widokowa na Gorce, Pieniny, Tatry i Słowację przez Przełęcz Osice, Marcelak, Przełęcz Trzy Kopce i Przełęcz Szopka. Na szczycie Okrąglicy znajduje się taras widokowy. Jest to szlak graniowy, więc nie trzeba się tyle wspinać z dołu. Zejście do Sromowiec przez schronisko Trzy Korony, w drodze są dwa punkty PPN z darmowymi wystawami oraz ogródkami z chronionymi roślinami!


    Gorce – Wycieczka z Łopusznej na Turbacz

    Przejście z Łopusznej na Turbacz w warunkach letnich powinno zająć około 3,5 godziny. Uwagę przyciągnie szczególne położenie kolejnych przysiółków, rozlokowanych w dużych od siebie odległościach i na różnych wysokościach. Trasa nie jest trudna, a z pewnością przypadnie do gustu pod kątem widokowym. Po drodze Ścieżka Partyzancka – szlak partyzantów, którzy w Gorcach ukrywali się do lat 50.

    Sam szczyt Turbacza mylony jest często ze schroniskiem – czy też na odwrót. Turyści docierają do schroniska i myślą, że osiągnęli już szczyt. Tymczasem dojście do tego zajmuje kilka dodatkowych minut. Nie sposób go przeoczyć – wysoki betonowy słup informuje o osiągnięciu wysokości 1310 m n.p.m. Do samego schroniska też warto zajrzeć. Nie tylko po to, żeby chwilę odpocząć, ale również aby zwiedzić znajdujący się obok oddział Muzeum Kultury i Turystyki Górskiej PTTK.


    Wyjazdy do Zakopanego

    • Zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego. Znajduje się w nim bogata i interesująca ekspozycja podzielona na  trzy części tematyczne.
    • Spacer po Zakopanem, zakup regionalnych pamiątek
    • Zwiedzanie najciekawszych zabytków Zakopanego podczas gry terenowej
    • Spotkanie z Ratownikiem TOPR, gry terenowe, zajęcia w Parku Linowym i na kręgielni

    Wykaz rzeczy niezbędnych do wyjazdu na obóz w Poroninie.

    • mały, podręczny plecak na wycieczki
    • pelerynę
    • 2 ręczniki do mycia i 1 plażowy
    • przybory toaletowe
    • klapki pod prysznic
    • strój do plażowania i nakrycie głowy
    • krem do opalania i preparat na komary i kleszcze
    • pantofle
    • wygodne sportowe obuwie do chodzenia i zajęć sportowych
    • lekarstwa stałe lub doraźne w zamykanym opakowaniu, podpisane i opisane (jak i kiedy stosować)

    Wyjazd 5 lipca (poniedziałek) o godzinie 8:00 z parkingu koło kościoła w Mościcach, powrót 16 lipca około godz. 16.


    KADRA OBOZU:
    Lucyna-Szepielak-Wiatr – kierownik obozu
    (tel. 692-495-974, lucyna.szepielak@gmail.com)
    Agnieszka Inglot – wychowawca
    Barbara Sanek– wychowawca
    Magdalena Szepielak – wychowawca
    Bożena Małochleb – wychowawca i pielęgniarka

     

Comments are closed.